HomeArchives › February 2017

February 2017

16 Feb 2017

Zakup nieruchomości

Pozyskanie nieruchomości to duży sukces, który wymaga wiele wytrwałości i określenia właściwego planu działania. Pozytywne przeprowadzenie zakupu jest związane z wieloma czynnikami, takimi jak czas i odpowiednie oszacowanie zasobów finansowych. Na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania i jak to wygląda po kolei?

Na początek do kupna własnego lokalu jest zastanowienie się czy chcemy wynajmować czy mieć coś własnego. Rynek obfituje w różnorodne oferty. Mieszkania można wybrać spośród nowo powstałych lub starego budownictwa. Wyznaczając te kluczowe kryteria możemy zastanowić się na co możemy sobie pozwolić. Kupując mieszkanie warto dysponować wkład własny albo zadbać o kredyt. Z wkładem własnym możmey dopasować wielkość mieszkania do naszych finansowych możliwości. Kredyt jaki dostaniemy jest zależny od zdolności kredytowej. Najlepiej jest skontaktować się z konsultantem kredytowym, który pomoże w ustaleniu ile kredytu się dostanie. Wiedząc ile będzie kosztować kupno mieszkania i jego spłata, będzie wiadomo jakie mieszkanie można kupić.

Kolejnym krokiem jest zdecydowanie czy szukamy mieszkania sami lub z pomocą pośrednika. Gdy nabywamy mieszkanie pierwszy raz, pośrednik może dać wiele cennych wskazówek. Znając miejscowy rynek, szybciej odnajdzie odpowiadające nam opcje. Jednakże taka rada sporo kosztuje. Pomimo tego pośrednik pomoże w zawieraniu umów oraz procedurach finalizujących transakcję. Dokonując zakupu samodzielnie trzeba przeglądać informacji w gazetach czy Internecie. Należy skontrolować czy apartament nie jest prawnie obciążone.

Jeśli nie ma żadnych niedogodności, kupujący mieszkanie podpisuje umowę przedwstępną. To dobry czas na sprawdzenie propozycji pożyczek w bankach i złożenie wniosku o kredyt. Wiedząc, że dostanie się kredyt na mieszkanie, można podpisać umowę kupna, która jest podpisywana z udziałem notariusza. Po podpisaniu umowy trzeba pokazać dokumenty w banku a także zlecić zapłatę za mieszkanie sprzedającemu. Przy odbiorze mieszkania tworzy się raport zdawczo-odbiorczy dla określenia stanu mieszkania.