Home › Prawda io fałsz tyczące się jagód acai i ich skuteczności
25 Apr 2017

Prawda io fałsz tyczące się jagód acai i ich skuteczności

Pomimo wzrostu zainteresowania jagodami acai w przeciągu ostatnich lat narosło wokoło właściwości wspomnianego owocu wiele mitów.

Które opinie są potwierdzone, a jakie twierdzenia to mit? Prawda!. Owoce palmy brazylijskiej zwalczają wolne rodniki dzięki zawartości antyoksydantów które spowalniają ich aktywność. Konieczne bywają również we wzmacnianiu odporności, spadku „złego” cholesterolu, co ma wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Owoce przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej, nasila metabolizm, stymuluje trawienie – zatem zdają egzamin w odchudzaniu i to przewaznie w tym kontekście doceniane są one najlepiej.

Oczywiście warto zaznaczyć, że same jagody nie spowodują cudów – niezbędne jest stosowanie zdrowej diety i aktywności fizycznej – wówczas wyniki mogą być spektakularne. Zawartość kwasów nienasyconych Omega w jagodach wpływa na niezawodność umysłową i działanie układu nerwowego, zatem i mózgu.

Zaletą uzywania jagód acai jest także spore wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – a to dzięki fitosterolom, które w jagodach też się znajdują.Mity odnoszą się zwykle wypowiedzi, że jagody posiadają mnóstwo wapnia i białka.

Oczywiście jedynie owoce acai nie wyleczą dolegliwości, jakich terapię wspomagają. To jedynie dodatek do terapii i element profilaktyki zdrowia. Rzecz jasna suplementy z jagodami acai nie zupełnie mogą być w 100% naturalne – kumulują masę dodatków, które zawarte winny być na etykiecie suplementu. Decydując się na suplementację jagodami acai, w wybranej formie dostępnej na rynku warto nie tylko zerknąć na zalety jagód, ale i ewentualne przeciwwskazania do ich stosowania, bo i takie są. Nie trzeba wierzyć również we wszystkie informacje przekazywane przez znajomych, czy dystrybutora jagód – jak widać bywają one nieprawdziwe..
Sporo informacji odszukasz pod tym adresem:: la masse musculaire est elle plus lourde que la masse graisseuse