Home › Pojedyńcze klawisze do laptopa - gdzie dostać ?
26 Apr 2017

Pojedyńcze klawisze do laptopa - gdzie dostać ?

Pecety ulegają przeróżnym usterkom, mniejszym lub większym. Często są to usterki wynikające z długotrwałego użytkowania sprzętu, w wielu przypadkach również są to defekty mechaniczne. Powtarzającym się nieprzerwanie problemem wśród użytkowników notebooków są defekty klawiatury. Klawiaturę można uszkodzić na parę sposobów. Pierwsze to defekty, które polegają na zacinaniu czy także odpadaniu klawiszy. To znacznie utrudnia pracę oraz odstrasza do korzystania z laptopa. Na zacinanie oraz odpadanie klawiszy mają wpływ okruszki, jakie zbierają się pod klawiaturą, przecież teraz niemalże każdy je przy laptopie. Przez to klawisze do laptopa w szeregu przypadków są zapchane przez nagromadzone okruchy, brud oraz kurz. Sposobem na to jest dobre wyczyszczenie klawiatury przy pomocy odkurzacza przez skarpetkę lub ewentualnie inną tkaninę naciągniętą na rurę odkurzacza.

Niekiedy jednakże klawisze do laptopa są uszkodzone, a nie jedynie przepełnione okruszkami, wtedy najprzyzwoiciej wymienić.

Należałoby pamiętać, że klawisze do laptopa wolno wymieniać pojedynczo, uszkodzenie jednego nie świadczy zakupu całej klawiatury. Pojedyncze klawisze do laptopa wolno kupić w sklepach ze sprzętem komputerowym, w pewnych sytuacjach wolno odnaleźć je również w znacznych marketach ze sprzętem rtv agd. Takie klawisze - pojedynczo czy na całej klawiaturze - z łatwością wolno wymienić samodzielnie. Wypada jedynie pamiętać o zachowaniu ostrożności i delikatności przy zdejmowaniu starych klawiszy i zakładaniu nowych. Przecież nikt nie chce uszkodzić sobie na poważnie klawiatury przez nazbyt agresywne działanie z klawiszami..