Home › Leasing samochodu osobowego
21 Apr 2017

Leasing samochodu osobowego

Kiedy posiadamy działalność gospodarczą powinieneś pomyśleć o aucie służbowym. Samochód firmowy pozwoli nam odciążyć swój prywatny pojazd ale także zaliczyć w kosztach opłaty jego eksploatacji. Kupno samochodu firmowego możesz sfinansować pożyczką. Pożyczka na samochód służbowy pozwoli nam rozłożyć kosztów zakupu w lekkie do spłaty raty comiesięczne. Każdy przedsiębiorca chcący zainwestować w samochód służbowy finansowany z pożyczki, najpierw powinien rozważyć, który samochód go interesuje. Od typu samochodu bowiem zależy rata zaciągniętego kredytu. Kolejny etap to wybór instytucji bankowej, gdzie zaciągnięty będzie pożyczkę. Zalecamy porównać każdą z ofert i najbardziej korzystną. Uprzedzając wizytę w banku musisz zebrać wszelkie dokumenty księgowe konieczne do udzielenia pożyczki. Na sposób finansowanie zakupu auta firmowego możemy wybrać pożyczkę na samochód firmowy bądź kredyt obrotowy bez wytyczania konkretnego celu przeznaczenia. Każdy z nich ma swoje zalety i wady . Kredyt na samochód jest zazwyczaj niżej oprocentowany, jednak pamiętać należy, że w dowodzie rejestracyjnym, jako prawny właściciel będzie widniał bank a więc odsprzedaż przed spłatą wszystkich rat nie będzie możliwe.

Kredyt obrotowy wiąże się z większym oprocentowaniem, jednak daje swobodną możliwość dysponowania środkami pieniężnym a także pojazdem zakupionym za nie.

Niezależnie od tego, jaki kredyt zaciągniemy w banku po zakupie samochodu dla firmy możesz pozwolić sobie na zaksięgowanie do kosztów uzyskania przychodu opłaty z nim powiązane. Finansując samochód na kredyt, za koszty podatkowe uznać powinieneś: odsetki od pożyczki, opłaty związane z finansowaniem kredytu a także odpisy amortyzacyjne..